Doskonała pamiątka ślubna

1 lutego 2017

Doskonała pamiątka ślubna – niezapomniane fotografie

W ten wyjątkowy dzień, w którym drogi dwóch zakochanych osób łączą w jedną ścieżkę małżeńskiego życia, wszystko jest przepiękne i niepowtarzalne. Ulotne chwile zdają się unosić do nieba niczym lampiony życzeń. Warto je złapać i zatrzymać na zawsze, nie pozwalając im pokryć się kurzem codzienności. Gwarantem uwiecznienia tego dnia będzie dobry fotograf ślubny z Zambrowa lub Łomży specjalizujący się w tego rodzaju fotografiach.

Wybór fotografa – kluczowa sprawa

Przeglądając albumy naszych rodziców i dziadków przekraczamy pewien magiczny próg. W jednym momencie stajemy się świadkami wydarzenia, na którym nas w rzeczywistości nie było. Trzeba przyznać, że tylko najlepszy fotograf jest w stanie zatrzymać czas w tak magiczny sposób.

Wybór fotografa nie może być więc pochopny, podejmowany bez rozeznania, sprawdzenia portfolio. Sięganie po najtańsze rozwiązania jest w tym przypadku nie najlepszym wyjściem. Zanim podejmiecie decyzję, przejrzyjcie dotychczasowe realizacje, zapytajcie o interesujący was plener, a także ustalcie wszelkie ważne dla was szczegóły. Nowoczesny sprzęt jest tutaj podstawą, nie mniej musi on być narzędziem w rękach wybitnego specjalisty, który wie jak wykonać doskonały reportaż ślubny czy niecodzienne zdjęcia z pleneru ślubnego. Jeśli znajomi mówią wam: polecam fotografa ślubnego z Łomży, Zambrowa czy innego miasta, warto sprawdzić tę ofertę.

Fotograf Zambrow, Fotografia ślubna Zambrów, Zdjęcia w plenerze Zambrów, Fotograf na ślub Zambrów Łomża, Mariusz Patalan najlepszy fotograf Łomża Zambrów

Piękna ślubna pamiątka

Coraz więcej Młodych Par pragnie, by ich fotografie ślubne były niecodzienne, spełniające ich marzenia, bądź będące zaczątkiem do prawdziwej podróży życia. Stąd też wielu z nowożeńców pyta o plener za granicą. Nie warto rezygnować z tych planów, taki dzień się już nie powtórzy, dlatego fotograf ślubny musi być profesjonalistą nie tylko otwartym na tego rodzaju zlecenia, ale też mającym w swojej ofercie interesujący plener poza granicami Polski. Z pewnością dobry fotograf na ślub, obsługujący także uroczystości za granicą będzie dysponował wachlarzem ciekawych i ujmujących swoim czarem miejsc.

Jak pracuje profesjonalny fotograf ślubny?

Zdjęcia ze ślubu i wesela to wyjątkowy rodzaj fotografii, ponieważ łączą w sobie elementy reportażu i sztuki. Chodzi o to by z jednej strony stworzyć pamiątkową kronikę tego wydarzenia, z drugiej zaś, by forma stworzonych zdjęć w pełni odpowiadała wymogom estetycznym.
Praca fotografa zazwyczaj obiera się na kilku etapach:
– odpowiednie dopasowanie i przygotowanie sprzętu na ślub
– dobór oświetlenia, miejsca, kadru, chwili
– wykonanie pleneru ślubnego
–  zgranie i zabezpieczenie zdjęć na dyskach
– selekcja zdjęć
– obróbka

Fotograf Zambrow, Fotografia ślubna Zambrów, Zdjęcia w plenerze Zambrów, Fotograf na ślub Zambrów Łomża, Mariusz Patalan najlepszy fotograf Łomża Zambrów

Wiedza, doświadczenie i wyposażenie

Nie ulega wątpliwości, że najlepszą osobą do robienia reportażu na weselu jest profesjonalny fotograf ślubny. Posiada on odpowiednią wiedzę i doświadczenie, pozwalające na błyskawiczną ocenę sytuacji, wyczucie chwili i wyłapanie ciekawego, wartego uwiecznienia kadru. W przypadku zdjęć robionych często w salach, w których trudno o optymalny dobór oświetlenia, fotograf taki musi posiadać sprzęt, pozwalający mu na osiągnięcie pożądanych efektów nawet niezbyt sprzyjających warunkach.
Wiedza, doświadczenie i wyposażenie – to podstawowe atrybuty, jakimi powinien charakteryzować się dobry fotograf ślubny. Jednak na tym jego rola się nie kończy.

Polecam fotografa

Najlepszy fotograf, to taki, który po zakończonej sesji jest w stanie dostarczyć naprawdę udane zdjęcia. Brzmi to jak truizm, jednak warto pamiętać o tym że fotograf ślubny to również coraz częściej sprawny grafik, który zajmuje się również profesjonalną selekcją i obróbką zdjęć.
Końcowy efekt, w postaci odbitek i zdjęć cyfrowych, jest naprawę zadowalający wówczas, kiedy państwo młodzi są w stanie bez wahania powiedzieć: „polecam fotografa, który robił nam zdjęcia”, w momencie gdy ktoś ze znajomych pyta o podpowiedź przed własnym ślubem. Wszak polecony fotograf na ślub, to niemal gwarancja sukcesu.

Tagi: Fotograf Zambrow, Fotograf Zambrów, Fotografia ślubna Zambrów, Zdjęcia w plenerze Zambrów, Fotograf na ślub Zambrów Łomża, Mariusz Patalan najlepszy fotograf Łomża Zambrów