Trendy w makijażu ślubnym 2018

8 kwietnia 2018

Trendy w makijażu ślubnym 2018

Wyznacznikiem pełnego sukcesu, akceptacji, czyli zadowolenia panny młodej ze swojego wyglądu w tym wyjątkowym dniu, jakim jest ślub jest nie tylko piękna suknia, fryzura, ale także elegancki, subtelny makijaż, który podkreśli atuty urody, będzie harmonizował z jej charakterem, temperamentem i całą stylizacją.

Podstawą pięknego makijażu ślubnego jest zadbana i wypielęgnowana cera, o którą należy dbać już dużo wcześniej, nawet kilka miesięcy przed ślubem.  Odpowiednio dobrane zabiegi pielęgnacyjne zapewnią nie tylko nawilżenie i odżywienie, ale przede wszystkim przygotują cerę do wykonania makijażu. Skóra panny młodej powinna wyglądać nieskazitelnie, bo make-up musi być dużo bardziej wytrzymały, by przetrwał kilkanaście godzin, wysoką temperaturę, łzy wzruszenia, całusy podczas składania życzeń i uściski weselników.

Jolanta Kołdys, makijaż ślubny, nowe trendy ślubne 2018, wizażystka zambrów, makijaż ślubny łomża, makijaż łomża, zambrów najlepsza makijażystka, makijaż na ślub, wizażystka zambrów,Jolanta Kołdys, makijaż ślubny, nowe trendy ślubne 2018, wizażystka zambrów, makijaż ślubny łomża, makijaż łomża, zambrów najlepsza makijażystka, makijaż na ślub, wizażystka zambrów,Ważne jest by panna młoda nie ulegała chwilowym modom czyli makijażom czysto instagramowym z grubą warstwą podkładu, brwiami wyrysowanymi jak od cyrkla, agresywnym modelarzem twarzy, przerysowanymi ustami.  Nie o taki ślubny look chodzi, bo panna młoda ma czuć się w ten wyjątkowy dzień jak przysłowiowe „milion dolarów”.

Wykonując makijaż ślubny pamiętajmy, że różni się on zdecydowanie od naszego makijażu dziennego. Jest to makijaż, który mieści się miedzy makijażem dziennym a fotograficznym, czyli taki, który będzie prezentował się dobrze zarówno w świetle dziennym jak i sztucznym oraz wyglądał ładnie na zdjęciach.

Jakie kolory dominują w makijażu ślubnym?

Oczywiście klasyka naturalne, stonowane kremowe beże, brązy, pastelowe róże, fiolety, brzoskwinie, łososie. Są to najbardziej bezpieczne i klasyczne kolory, które zawsze będą wyglądały świeżo.

Jakie trendy pojawiły się w makijażu ślubnym w sezonie 2018. Całe szczęście nie ma tu wielkich zmian, wariacji. Panuje klasyka, naturalne kolory, nawet pojawił się trend tzw. make-up no make-up”, czyli makijaż tak delikatny, podkreślający urodę panny młodej, że możemy mieć wrażenie braku makijażu, ale panna młoda będzie nadal piękna, delikatna z podkreśloną urodą.

 Nadal dominuje rozświetlona nieskazitelna cera, w wersji delikatnej. Pomalutku odchodzi się od zbyt dużej ilości rozświetlaczy na twarzy i dekolcie, by panna młoda na zdjęciach nie wygląda, jakby była mocno spocona.

Jolanta Kołdys, makijaż ślubny, nowe trendy ślubne 2018, wizażystka zambrów, makijaż ślubny łomża, makijaż łomża, zambrów najlepsza makijażystka, makijaż na ślub, wizażystka zambrów,Jolanta Kołdys, makijaż ślubny, nowe trendy ślubne 2018, wizażystka zambrów, makijaż ślubny łomża, makijaż łomża, zambrów najlepsza makijażystka, makijaż na ślub, wizażystka zambrów, 

Jedną z tendencji w tegorocznym sezonie ślubnym jest „romantyzm” połączony ze stylem vintage oraz industrialnym.

Romantyczne panny młode stawiają na świeżość w makijażu, bez mocnego konturowania, delikatny róż na policzkach i również bardzo delikatne rozświetlenie, jasne cienie na powiekach, do tego makijaż ust w wszystkich odcieniach nude, delikatnych różach, czyli „natural look”.

Zamiast sztucznych rzęs na pasku najlepiej sprawdzają się jedwabne kępki, które dodadzą tajemniczości w spojrzeniu.

Brwi to uzupełnienie makijażu oka a nie jego główny element, dlatego nie zapominajmy o nich. Brwi powinny mieć odpowiedni kształt, być delikatnie podkreślone i współgrać z kolorem naszych włosów. Nie ma opcji mocno wyrysowanych brwi rodem z Instagrama.

Odważniejsze panny młode mogą postawić na klasykę – smokey eye utrzymane w przydymionych brązach, bordo czy połączone ze złotem lub zdecydować się na inną klasykę – makijaż w stylu francuskim z czarną kreska na powiece i odpowiednio dobraną czerwoną pomadką na ustach.

Najważniejsze jednak jest to by panna młoda czuła się w ten wyjątkowy dzień cudownie, aby makijaż panny młodej był dopasowany do jej urody, stylu oraz osobowości niezależnie od panujących trendów.

Jolanta Kołdys, makijaż ślubny, nowe trendy ślubne 2018, wizażystka zambrów, makijaż ślubny łomża, makijaż łomża, zambrów najlepsza makijażystka, makijaż na ślub, wizażystka zambrów,Jolanta Kołdys, makijaż ślubny, nowe trendy ślubne 2018, wizażystka zambrów, makijaż ślubny łomża, makijaż łomża, zambrów najlepsza makijażystka, makijaż na ślub, wizażystka zambrów,

— Opracowanie —

Zdjęcia: zdjęcia autorki z ubiegłego roku
Autor: Jolanta Kołdys MAKE UP ART

Założycielka i dyrektor szkoły Akademia Wizażu Make-Up Art. Prowadzi Salon Urody Kleopatra w Zambrowie. Absolwentka Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty Art. w Warszawie (2003/2004), dyplomowana wizażystka – stylistka, jak również dyplomowana kosmetyczka. Mistrz w zawodzie wizażysta stylista. Wielokrotna laureatka i finalistka mistrzostw Polski w makijażu profesjonalnym, między innymi: wyróżnienia, dwu krotne zajęcie III miejsca na mistrzostwach makijażu oraz zdobycie II miejsca i vice- mistrzostwa Polski w makijażu profesjonalnym. Mistrzyni Polski w makijażu profesjonalnym 2016, finalistka mistrzostw świata Dusseldorf 2017- V miejsce, autorka licznych publikacji w magazynach branżowych, nominacja do „Artysty Roku 2018” MUT.