oferta specjalna 2019/2020

ZAGRANICZNA SESJA ŚLUBNA

OFERTA FIRMY GOLDEN PIXEL

*Do końca 2019 roku trwa promocja na PLENER ŚLUBNY VIP dla moich Par Młodych, narzeczonych i modelek. W ramach tej usługi wykonuje sesję fotograficzną za granicą, obróbkę zdjęć oraz świadczę pomoc w organizacji wyjazdu zupełnie za darmo.
Do Was pozostaje pokrycie jedynie kosztów związanych z podróżą: dojazd, nocleg, wyżywienie na miejscu.
Na facebooku zamieszczam najnowsze propozycje wyjazdów zagranicznych – zapraszam do śledzenia ofert specjalnych.
Napiszcie do mnie po więcej szczegółów. Przy okazji pomogę Wam w miarę tanio zorganizować taką zagraniczną sesję ślubną.

OFERTA FIRMY GOLDEN PIXEL

Piękne sesje zagraniczne. Plener ślubny jaki wymarzysz. Gdziekolwiek zapragniesz.

Ślub to jedna z tych chwil w naszym życiu, które z założenia powinny być niepowtarzalne. Pamiątką po tym dniu są wspomnienia oraz piękne zdjęcia, do których Para Młoda będzie mogła wracać po latach. Żeby zdjęcia z pleneru ślubnego były wyjątkowe, nietuzinkowe a może i egzotyczne warto pomyśleć nad zagranicznym plenerem ślubnym.

Jak można przeczytać w informacjach o mnie od kilku lat łączę swoją pracę z podróżami. Wszystkie wyprawy organizuję zazwyczaj sam, począwszy od wyszukania lotów, bazy noclegowej na wynajęciu auta skończywszy. Wiele razy tworzyliśmy wyjazdy tzw. niskobudżetowe, ale także dla wymagających klientów potrafiliśmy przygotować opcję w pięcio gwiazdkowych hotelach. Do tej pory firma Golden Pixel odwiedziła m.in.: Teneryfę, Lanzarote, Gran Canarie, Maltę, Majorkę, Maderę, Sardynię, Turcję, Włochy, Zakynthos, Cypr, Islandię, Kretę, Santorini i oczywiście Anglię bardzo często. Każdego roku zdobywamy coraz większe doświadczenie w wyjazdach zagranicznych i chętnie pomagamy naszym klientom biznesowym oraz Parom Młodym w przygotowaniu takiego zagranicznego pleneru ślubnego.

Plener ślubny pod palmami?

Coraz więcej Par Młodych wybiera możliwość zrobienia sesji ślubnej w całkowicie odmienny sposób niż robią to inni. Gdy wszystkie pobliskie lokalizacje obok waszej miejscowości wydają się być nudne, oklepane i mało odtwórcze, czas by znaleźć coś rzeczywiście oryginalnego. Jeżeli zatem ktoś chce mieć naprawdę wyjątkową sesję ślubną – może zdecydować się na zagraniczny plener. Oczywiście jak nietrudno się domyślić, wiąże się to ze znacznie większym zaangażowaniem, jeśli chodzi o logistykę czy też o koszt całego przedsięwzięcia. Pamiętajmy jednak, że mówimy o pamiątce jedynego takiego wydarzenia w życiu.

Czy zatem zdjęcia ślubne w otoczeniu palm, pięknych klifów, turkusowej wody w lagunie, kaktusów czy też na tle sławnych budowli jak np. Wieża Eiffla, to coś, na co mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi, czy też mogą one być dostępne dla prawie każdej Pary Młodej?

Wbrew pozorom w dzisiejszych czasach możliwości takiej zagranicznej sesji ślubnej są bardzo ułatwione i pozwolić może sobie na takie zdjęcia każda Para Młoda. Wystarczy bowiem odpowiednio zaplanować całe przedsięwzięcie, a koszty często okazują się zdecydowanie bardziej akceptowalne a nawet tańsze niż wyjazd w polskie góry czy nad morze, jednocześnie efekt zdjęć bez wątpienia staje się bardziej spektakularny.

ILE KOSZTUJE ZAGRANICZNY PLENER ŚLUBNY?

Podobnie jak prawie każdy inny element związany przygotowaniami ślubnymi –plener ślubny można zorganizować na bogato w wersji all inclusive ale także można zrobić go za rozsądne pieniądze. Zależy to oczywiście od marzeń czy oczekiwań Pary Młodej, ale mimo wszystko najważniejszymi elementami, z których składa się ostateczna cena zagranicznej sesji ślubnej są:

1. Koszta związane z podróżą (bilety lotnicze i bagaż)

Tu oczywiście koszta zależą od docelowej lokalizacji. Jeżeli wymarzyliśmy sobie sesję ślubną w Australii, to trudno oczekiwać, że poziom kosztów będzie podobny jak w przypadku sesji w bliższej lokalizacji np. Paryżu. Warto zwrócić uwagę, że na taki wyjazd plenerowy trzeba poświęcić zazwyczaj 3-4 dni. Wbrew pozorom prawie dwa dni poświęca się na podróże, rozeznanie się z terenem i przygotowania do zdjęć. Poza tym nie każdy fotograf może sobie pozwolić w sezonie ślubnym na dłuższy pobyt.
Dostępność tanich linii lotniczych sprawia, że koszt transportu jednej dodatkowej osoby, może wcale nie mieć tak dużego wpływu na końcową cenę, jak to mogłoby się wydawać. Należny pamiętajmy jednak o zaplanowaniu wszystkiego z odpowiednim wyprzedzeniem –  przed sezonem wakacyjnym, obserwować promocje lotnicze czy też skorzystać z lotów czarterowych. Wtedy będziemy mogli liczyć na pulę dużo tańszych biletów u przewoźników lotniczych.  Przykładowe ceny lotów z Warszawy do: Paryża (~160zł), Londynu (~200zł), Wenecji (~260zł), Rzymu (~300zł) Sardynię (~350zł), Maltę (~400zł), Korfu (~400zł), Islandię (~600zł), Santorini (~650zł)

2. Koszt pobytu (nocleg, wyżywienie, transport na miejscu)

Zakładając, że samą sesję bez problemu uda się przeprowadzić w ciągu jednego czy dwóch dni, dodatkowy koszt związany z koniecznością zakwaterowania i zapewnienia niezbędnej logistyki dla fotografa powinien być akceptowalny. Często nawet w momencie, gdy rezerwujemy już pokoje dla siebie i ewentualnie części rodziny czy świadków – jeżeli też mają brać udział w sesji – możemy wynegocjować znaczną zniżkę na jeden dodatkowy pokój dla fotografa. Zawsze też można wyszukać na portalach prywatne kwatery noclegowe. Często trafiałem, że za np. 3-4 os. apartament, z aneksem kuchennym, łazienką a nawet ogólnodostępnym basenem płaciliśmy w granicach 50-200zł za dobę. To nawet taniej niż zwykły domek na Mazurach czy nad morzem.

W zależności od tego, gdzie będzie planowany nocleg czy też odległość do miejsc sesji zdjęciowej, warto rozważyć wynajęcie samochodu. Do tej pory zawsze wynajmuję samochód na cały mój pobyt bezpośrednio na lotnisku (nawet na 14 dni). Znacząco usprawnia to logistykę, zapakowanie sukni ślubnej, sprzętu do zdjęć, komfort przemieszczania się w klimatyzowanych warunkach oraz dopasowanie się do warunków pogodowych. Wbrew pozorom nie są to też zbyt duże koszta: standardowe auto na 7 dni wynajęte na lotnisku to koszt w granicach 200-450zł.

3. Wynagrodzenie fotografa.

Mamy tu do wyboru co najmniej trzy możliwości – wybranie się na zagraniczną sesję wraz z polskim fotografem, poszukiwanie jakiegoś fotografa na miejscu lub też liczenie, że jakoś sobie poradzimy z robieniem zdjęć własnymi siłami. Ostatnia opcja jest niewątpliwie najtańsza, ale wbrew pozorom może jednocześnie być najbardziej kosztowna. Jeśli bowiem nie jesteśmy profesjonalnymi fotografami, to efekty naszych prób zrobienia zdjęć mogą pozostawiać bardzo wiele do życzenia. Tym samym ryzykujemy, że mimo ogromnych nakładów czasu oraz zaangażowania nie uda nam się uzyskać dobrej sesji zdjęciowej – a przecież nie taki był nasz cel. Szukanie fotografa na miejscu, szczególnie gdy pojawia się jakaś bariera językowa – również może przynieść opłakane skutki. Oddanie sesji w ręce przypadkowego fotografa, co do którego jakości pracy nie mamy pewności – to bardzo duże ryzyko. Sami musimy podjąć decyzję, czy jesteśmy na nie gotowi. Zostaje więc opcja zabrania fotografa z Polski. Warto tutaj porozmawiać z kilkoma różnymi osobami i dokładnie przedstawić sytuację. Bardzo możliwe, że fakt iż przy okazji nasz potencjalny wykonawca będzie miał okazję zwiedzenia ciekawych, zagranicznych lokalizacji sprawi, że koszt samej sesji może nie tylko nie być wyższy od tej realizowanej na terenie kraju, ale czasem nawet dużo niższy. Ceny tylko pleneru ślubnego w Polsce wykonanego przez fotografa wahają się od 700zł-1500zł. Nie musicie mi wierzyć – sprawdźcie oferty sami :)

Postanowiłem, poświęcić czas, sprawdzić ceny i przygotować szczegółowo wyliczenie takiego wyjazdu na plener ślubny. Jako przykładowe miejsce docelowe, do którego nie ukrywam, że planuję również zawitać (może z Wami?) wybrałem Włochy, Wenecję. Termin 14-19 maja, 2018, 4 noce w tygodniu. Jest to gotowiec, nawet dla innych fotografów, który śmiało można wykorzystać, o ile ceny nie ulegną zmianom :)
(termin sprawdzania to 20.01.2018 r.)

Wenecja Włochy, plan podrózy plener ślubny, ile kosztuje sesja zagraniczna?

Jak widzicie cena na osobę wyszła około 970 zł, jak pamiętacie z wcześniejszego opisu Para Młoda chcąc zrobić plener ślubny w Polsce u fotografa musi zapłacić za niego ok. 700-1000zł. Dlatego warto rozważyć obecnie trwającą u mnie mega promocję na PLENER ŚLUBNY VIP dla moich Par Młodych.

Do zobaczenia na zagranicznej sesji zdjęciowej! :)

Jak skutecznie zaplanować zagraniczny plener ślubny?

Z pewnością możecie tutaj liczyć na jakieś rady ze strony doświadczonego fotografa. Jeżeli bowiem wybieramy profesjonalistę – a chyba tylko takiego powinniśmy przecież rozważać – jego wkład w organizację całej sesji będzie kluczowy. O ile bowiem my, jako amatorzy, będziemy zapewne w stanie bez problemu zorganizować kwestie związane z transportem czy noclegiem, to rozmaite niuanse związane z samą sesją powinniśmy powierzyć profesjonaliście. Wybór właściwej lokalizacji zdjęć już na miejscu albo chociaż wybór właściwej pory na wykonywanie zdjęć czy panujące w danym sezonie warunki atmosferyczne to coś, co może przesądzić o ostatecznym efekcie.

Czy zatem warto?

Zagraniczna sesja ślubna może być jednym z Waszych najwspanialszych wspomnień. Warto zatem rozważyć plener ślubny za granicą, gdyż kolejna taka okazja raczej szybko się nie pojawi. Dodatkowo Pary Młode często łączą taki wyjazd z podróżą poślubną. Nowożeńcy korzystają z uroków wypoczynku zostając tam dłużej a fotograf tylko dolatuje na sesję zdjęciową w ustalonym terminie. Warto również rozważyć takie przyjemne rozwiązanie i przy okazji mieć przepiękną pamiątkę ślubną!