Film + Sesja zdjęciowa PRO fitness

13 marca 2016

Sesja zdjęciowa obyła się z okazji Dnia Kobiet dla siłowni PRO-fitness. Przy asyście kamery portalu MyLomza.

KONCEPCJA:

Założeniem sesji było wykonanie zdjęć podkreślających sylwetkę ciała pań, które trenują w siłowni. Na zdjęcia mogła zgłosić się każda kobieta, nie tylko te z super sylwetką. Także te panie, które chciały uwiecznić swoją obecną budowę ciała. Takie zdjęcia, również stanowić miały zdjęcie poglądowe aby określić jaki poczyniono postęp podczas treningów na siłowni i porównać go za jakiś czas. Była zabawa, pamiątka, motywacja i zachęta do działania. Pomysł był aby wykonać zdjęcia także na sali przy maszynach do ćwiczeń, jednak uznałem, że może być na to za mało czasu oraz będziemy przeszkadzać trenującym w tym czasie osobom. Od początku założeniem było kontrastowe boczne światło podkreślające zarys mięśni i jednocześnie tworzące klimat zdjęcia. Do nadania charakteru zdjęciom dodałem także niebieski kolor, który zgrał się chociażby z ubraniem pań.

WYKONANIE:

Podczas sesji użyłem początkowo dwóch źródeł światła. Beauty Disha z gridem do ostrego kontrastowego światła aby uwydatnić mięśnie poprzez cienie oraz lampy systemowej z niebieskim żelkiem własnej roboty do urozmaicenia i nadania charakteru kompozycji. Dish ustawiony był z prawej strony pod kątem 45 stopni tak aby oświetlał część twarzy i centralnie dekolt oraz brzuch. Lampa z niebieskim filtrem miała dopełniać lewą stronę zdjęcia. Światło miało padać na ciało modelki, jednak czasem zmieniałem kąt padania bezpośrednio na ścianę za modelką. W pierwszych zdjęciach nie zależało mi na oświetleniu nóg jednak z czasem do ustawień dodałem także oktę z gridem, która dopełniła cienie na lewej stronie.

SETUP:

Setup ustawień sprzętu wyglądał tak. Zakres pracy na aparacie:  1/125s | f/8-10 | ISO: 100 | 50mm

setup oświetlnienia lampami do sesja fitness

PODSUMOWANIE:

Ponieważ nie wiedziałem kto się zgłosi oraz jakiej budowy będą panie, dlatego uznałem, że główną wagę przyłożę do podkreślenia mięśni i sylwetki. Do tego idealnie sprawdziło się boczne ostre światło. Z uwagi na ograniczony czas sesji na osobę postanowiłem nie zmieniać za dużo setupu lamp a jedynie wykorzystać dodatkowe przedmioty z siłowni jak na przykład: piłka, hantle, skakankę czy sztangę. Niektóre panie nie wyraziły zgody na udostępnienie wizerunku ale i tak dziękuje za udział w przedsięwzięciu.

Backstage z tej sesji uwieczniła kamera z portalu MyLomza.pl

 

Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka.

Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka. Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka. Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka. Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka. Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka. Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka. fotograf łomża, siłownia PRO-fitness Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka zdjęcia, trener personalny fotograf zambrów, ostrołeka siłownia, fotograf łomża, siłownia PRO-fitness Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka zdjęcia, trener personalny Sesja zdjęciowa fitness, Siłownia Pro-fintess Łomża, zdjęcia fitness, kulturystyka, siłownia łomża, dzień kobiet, fotografia łomża, zambrów, ostrołeka.